Niepubliczne Przedszkole Kolorowa sowa to miejsce, w którym nasi podopieczni będą przygotowywani do świadomego uczestnictwa w życiu przedszkolnym, szkolnym jak i również w odległej przyszłości zawodowym. Pozwalanie szkrabom w granicach bezpieczeństwa poznawania reguł rządzących światem i rozwijanie kompetencji kluczowych w edukacji przedszkolaka to nasz priorytet, szczególnie w kontekście przygotowania dzieci do określonych ról i zadań w myśl założeń Marii Montessori.

Każdy rodzic, posyłając dziecko do przedszkola, staje przed niemałym wyzwaniem. Głowę Rodziców zaprząta wiele myśli związanych z troską o maluszka. Jednakże etap przedszkolny każdego dziecka jest niezwykle istotny, niesie ze sobą ogromne możliwości i daje niezliczone korzyści:

  1. Po pierwsze – adaptacja na szóstkę. Życzliwa i wykwalifikowana kadra zadba o bezpieczeństwo i komfort dziecka. Dziecko nauczy się prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej i społeczności przedszkolnej. Pozna zasady postępowania fair play i zdrowej rywalizacji, pozna również czym jest kompromis, nauczy się pracy indywidualnej oraz współpracy z koleżankami i kolegami, które zaszczepione u dziecka przyniosą wymierne efekty w przyszłości. Stały rytm dnia zapewni dziecku pogodę ducha i wewnętrzny spokój.
  2. Po drugie – edukacja. Nauka towarzyszy nam już od najmłodszych lat, a tym samym nasza wiedza jest stale udoskonalana oraz pogłębiana, a fascynujące rzeczy są na wyciągnięcie ręki.  Realizowana w przedszkolu podstawa programowa uczy i kształtuje różne umiejętności. Wzbogacona o wielorakie i zróżnicowane zajęcia bazujące na ciekawości oraz eksploracji nieznanego sprawi, że każdy dzień będzie niespodzianką, którą tak kochają dzieci. Języki obce natomiast poszerzają naszą znajomość świata. Dziecko poznając nowe języki łatwiej radzi sobie z wielozadaniowością, ma lepszą pamięć, szybciej nawiązuje kontakty. To sprawi, że dziecko nie będzie się bało nowych doświadczeń, będzie bardziej ciekawe świata i jego radość z odkrycia, zrobienia czegoś nowego będzie ogromna.
  3. Po trzecie – relaks. Wspólna i kreatywna zabawa kształtuje umysł i wyobraźnię, pozwala na nawiązywanie przyjaźni, niejednokrotnie trwających przez całe życie. Możliwości bazowe naszej placówki wraz z atestowanym wyposażeniem są gwarancją dobrej zabawy i zapewnią dni pełne emocji.
  4. Po czwarte – poszerzanie horyzontów. W przedszkolu nie ma czasu na nudę. Kadra zadba o ułożenie ramowego planu dnia tak, aby każde dziecko czuło się szczęśliwe, odnalazło swoje pasje, spełniało swoje marzenia i realizowało fantazje rozwijające osobowość.
  5. Po piąte – przygotowanie do dalszego etapu kształcenia. Każdy rodzic marzy, aby jego dziecko było samodzielne, rezolutne, pomysłowe, punktualne i zorganizowane. Tym oczekiwaniom  jesteśmy w stanie sprostać, dzięki zaproponowanej filozofii pracy i naszej ofercie.